چیستی پروژه برنامه درسی سرآمد

مدرسهٔ سرمد از ابتدای تاسیس خود به دنبال شکل‌دهی و ارائه الگویی برای ادارهٔ بهینه و موثر مدرسه در ابعاد مختلف بوده است. بی‌تردید برنامه‌های آموزشی و تربیتی از مهم‌ترین مولفه‌ٔهای مدرسه در تربیت دانش‌آموزان است. تجربیاتِ ۱۲ ساله پیش‌دبستان و دبستان پسرانه و ۵ ساله پیش‌دبستان و دبستان دخترانه سرمد، این زمینه را فراهم ساخته است که پروژه برنامهٔ درسی سرآمد به عنوان یک برنامهٔ درسی مدرسه‌محور آغاز گردد.

این پروژه از آبان سال ۱۳۹۹ آغاز گردیده است و با همکاری معلمین مدارس دخترانه و پسرانه و پژوهشگران و هیئت علمی واحد تحقیق و توسعه، در حال طراحی و اجراست. ویژگی‌های مهم و کلیدی در طراحی این برنامهٔ درسی توجه به برنامه‌های درسی به‌روز شده و اسناد برنامه درسی ملی متناسب با رویکرد آموزشی و پرورش در قرنِ ۲۱ است.

 این برنامهٔ درسی علاوه بر اینکه در حوزه‌های موضوعی برنامهٔ درسی با رویکرد یادگیری مادام‌العمر و یادگیری عمیق به طراحی می‌پردازد؛ به مهارت‌های چهارگانه خلاقیت، تفکر نقاد، همکاری و برقرار ارتباط توجه ویژه دارد. مهارت‌های شغلی و مهارت‌های زندگی و همچنین مهارت‌های حوزه فناوری اطلاعات و سواد رسانه نیز از دیگر اهدافی است که در این برنامهٔ درسی مورد توجه می‌باشد.

مخاطب این پروژه علاوه بر مدارس سرمد، کلیه مدارسی هستند که خود را نیازمند داشتن برنامهٔ درسی مدرسه‌محور به‌روز شده، با یافته‌های علمی می‌دانند و به طور تخصصی علاقه‌مند به برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های آموزشی و تربیتی می‌باشند.

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on print
پرینت
5/5
بنیاد سرمد
بنیاد سرمد

مطالب مرتبط

بنیاد سرمد

ما در بنیاد عام‌المنفعهٔ فرهنگی آموزشیِ سرمد، گرد آمده‌ایم تا همهٔ تلاش خود را برای ارتقاء کیفیت و عدالت آموزشی به کار بگیریم. بدین‌منظور با مطالعه و تحقیق، همکاری با مراکز آموزشی و ساختارسازی در امر تعلیم‌وتربیت، به دنبال خلق الگوهای نوین، کارآمد و قابل تعمیم در آموزش‌وپرورش هستیم.

پاسداران، بالاتر از چهارراه پاسداران، خیابان عابدینی‌زاده، پلاک ۱۲، واحد ۳

شماره تماس : ۶۸ الی ۰۲۱۲۲۷۸۴۸۶۷