دورهٔ آموزشی ویرایش فیلم با کمتازیا (camtasia) در آکادمی سرمد

دوره آموزشی کمتازیا

دورهٔ آموزشی ویرایش فیلم با camtasia و مرور اصول طراحی ویدئوهای آموزشی در مهر و آبان ۱۴۰۰  برگزار شد.

دوره آموزشی ویرایش فیلم با camtasia و مرور اصول طراحی ویدئوهای آموزشی با حضور معلمان مدارس دخترانه و پسرانهٔ سرمد و برخی همکاران در بنیاد سرمد در مهر و آبان ۱۴۰۰ به‌صورت آفلاین برگزار شد.

هدف از برگزاری این دوره آموزش ابتدایی کار با کمتازیا و ساخت فیلم‌های آموزشی برای معلمان تازه‌کار و یا بیگانه با این موضوع بیان شد تا بتوانند در تدریس مجازی هم از آن استفاده کنند.

در این دوره فیلم‌های کوتاه با زمان حداکثر ۱۰ دقیقه  ارائه گردید که در آن‌ها نکات مهم و کلیدی که یک معلم برای تولید فیلم‌های آموزشی در درس خود با نرم‌افزار کمتازیا نیاز دارد منتقل شده است. این فیلم‌ها در چهاربخش تنظیم شده بود و در انتهای هر بخش یک آزمون عملی و یک آزمون تئوری قرار داده شده بود.

دسترسی به فیلم‌های آموزش کمتازیا چندان مشکل نیست اما در این دوره، فیلم‌ها مستقیما برای یک معلم و با نگاه به نیا‌زهای او توسط یک کارشناس تکنولوژی آموزشی تولید شده بود و این توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بیشترین بازدهی را در یادگیری کمتازیا داشته باشد. همچنین برخی فیلم‌ها با موضوع تولید محتوای آموزشی مناسب و با تاکید بر سناریوهای مطلوب آموزشی ارائه شده بود که مستقل از یادگیری صرف نرم‌افزار بود.

فیلم‌های این دورهٔ آموزشی بصورت آفلاین و توسط خانم رزبان ارائه شده بود.

این دوره از آن جهت اهمیت داشت چون؛ بدون داشتن مهارت‌های تدریس در فضای مجازی و توانایی ساخت محتواهای آموزشی باکیفیت، امکان موفق شدن در تدریس غیر‌حضوری برای معلمان تقریبا غیر‌ممکن است و باید خود را تجهیز کنند.

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on print
پرینت
5/5
بنیاد سرمد
بنیاد سرمد

مطالب مرتبط

بنیاد سرمد

ما در بنیاد عام‌المنفعهٔ فرهنگی آموزشیِ سرمد، گرد آمده‌ایم تا همهٔ تلاش خود را برای ارتقاء کیفیت و عدالت آموزشی به کار بگیریم. بدین‌منظور با مطالعه و تحقیق، همکاری با مراکز آموزشی و ساختارسازی در امر تعلیم‌وتربیت، به دنبال خلق الگوهای نوین، کارآمد و قابل تعمیم در آموزش‌وپرورش هستیم.

پاسداران، بالاتر از چهارراه پاسداران، خیابان عابدینی‌زاده، پلاک ۱۲، واحد ۳

شماره تماس : ۶۸ الی ۰۲۱۲۲۷۸۴۸۶۷